Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Flinto

Tworzenie prototypów z Flinto to jedna z obowiązkowych pozycji na liście umiejętności najlepszych UI/UX designerów. Flinto pozwala na projektowanie przejść i mikrointerakcji, które z niezwykłą szczegółowością oddają funkcjonowanie projektu. Dzięki temu, możesz idealnie odwzorować to, jak działa aplikacja na potrzeby jej wdrażania a także prezentacji swojego projektu. Pracując z Flinto poczujesz niespotykaną wcześniej kontrolę nad każdym aspektem projektu a kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy to wszystko, czego potrzebujesz!

43 lekcji

5h 37min

5 (2 oceny)

Flinto - Tworzenie Interaktywnych Prototypów

Tworzenie prototypów z Flinto to jedna z obowiązkowych pozycji na liście umiejętności najlepszych UI/UX designerów. Flinto pozwala na projektowanie przejść i mikrointerakcji, które z niezwykłą szczegółowością oddają funkcjonowanie projektu. Dzięki temu, możesz idealnie odwzorować to, jak działa aplikacja na potrzeby jej wdrażania a także prezentacji swojego projektu. Pracując z Flinto poczujesz niespotykaną wcześniej kontrolę nad każdym aspektem projektu a kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy to wszystko, czego potrzebujesz!

Narzędzia i interfejs

W pierwszej części kursu zajmiemy się pracą na przykładzie, który pozwoli Ci zrozumieć wszystkie najważniejsze koncepcje pracy z aplikacją Flinto i narzędzia takie jak Behaviory, animacje, easing, wykorzystanie gestów oraz tranzycji. Stworzymy efektowny mockup prostego interfejsu, który pozwoli Ci poznać cały potencjał aplikacji Flinto.

Praktyczny Prototyp

Kolejna część Kursu to praca z praktycznym projektem prototypu aplikacji inteligentnego domu w której przygotujemy wszystkie przejścia i animacje. Ten projekt pokazuje, że Flinto w praktyce sprawdza się świetnie i każdy, nawet najbardziej skomplikowany element aplikacji da się wykonać z jego pomocą.

Zachowania i animacje

W porównaniu do innych narzędzi do prototypowania, Flinto posiada szereg unikalnych możliwości, które niezwykle przydają się przy tworzeniu mikrointerakcji i animacji. Jednym z nich są Behaviory, które umożliwają tworzenie reużywalnych komponentów w projekcie, oferując ogromną oszczędność czasu.

Import ze Sketch

W Kursie porozmawiamy także o możliwościach współpracy z innymi aplikacjami, takimi jak Sketch. Z pomocą specjalnego pluginu, będziesz mógł wyeksportować gotowy projekt do Flinto i w przeciwieństwie do innych aplikacji pracować z całą strukturą edytowalnych warstw a także z wektorami!

Morphing elementów

Kolejną świetną koncepcją we Flinto jest możliwość łączenia warstw w ramach przejść. To z kolei pozwala na stworzenie animacji w której jedna warstwa jest płynnie animowana pomiędzy kolenjnymi ekranami lub przygotowanie animacji kształtów które przechodzą jeden w drugi na zasadzie morphingu.

Flinto tylko na mac OS?

A co z użytkownikami systemu Windows? Cóż, to prawda, że Flinto dostępny jest tylko na komputery firmy Apple - istnieją jednak sposoby, aby korzystać z dobrodziejstw systemu mac OS również na PC i laptopach wyposażonych w bardziej popularny system Windows. Więcej o takich możliwościach przeczytacie tutaj. Nie jest to proste rozwiązanie i nie możemy polecać go dla każdego, ale wysiłek może okazać się wart zachodu - szczególnie, że większość nowoczesnych narzędzi do UI i UX designu dostępnych jest w wersjach na system mac OS.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Flinto jest przeznaczony dla wszystkich osób, które projektują UI i szukają narzędzia, które pozwoli im przygotować w szybkim czasie kompletny, działający prototyp. Będzie on też genialnym uzupełnieniem warsztatu UX Designera który chce lepiej zaprezentować swoje pomysły na przejścia i interakcje projekcie. Flinto to jedna z obowiązkowych aplikacji na liście umiejętoności najlepszych projektantów interfejsów!

Czego się nauczysz?

  • Techniki Pracy we Flinto

  • Import zasobów ze Sketch

  • Animacje i Mikrointerakcje

  • Reuzywalne komponenty

  • Praktyczny projekt aplikacji

  • Tips & Tricks we Flinto

Zawartość

Flinto

11 rozdziały 43 lekcji 5h 37min

  • Wstęp

    8min

    Wprowadzenie

    Podgląd lekcji

    2min

    Interfejs Flinto

    6min

  • Podstawy i Interfejs

    27min

    Opcje Projektu

    10min

    Właściwości kształtów

    7min

    Organizacja kształtów

    9min

  • Pierwszy Prototyp

    30min

    Ekran szczegółów

    6min

    Praca z wektorami

    9min

    Tworzenie ikonek

    10min

    Ekran z zakładkami

    5min

  • Podstawowe animacje

    28min

    Wstęp do Behaviorów

    9min

    Animacja ekranów

    10min

    Easing w animacji

    9min

  • Projektowanie przejść

    25min

    Scrollowanie elementów

    5min

    Scrollowanie w Behaviorach

    6min

    Łączenie Warstw w animacji

    8min

    Backlinki

    6min

  • Mikrointerakcje

    32min

    Mikrointerakcja z serduszkiem

    10min

    Animacja udostępniania

    9min

    Animacja dodawania zakładek

    Podgląd lekcji

    9min

    Efekt na przycisku

    3min

  • Projekt aplikacji we Flinto

    24min

    Import ze Sketch'a

    6min

    Onboarding użytkowników

    11min

    Animacja ekranu powitania

    7min

  • Kolejne Ekrany Aplikacji

    54min

    Ekran Logowania

    10min

    Ekran Home

    5min

    Ekran Głównego Menu

    8min

    Przyklejone nagłówki

    12min

    Ekran Urządzeń

    15min

    Biblioteka Komponentów

    4min

  • Zaawansowane animacje

    1h 18min

    Ekran Akcji

    12min

    Menu dolne

    11min

    Ekran Temperatury

    9min

    Zmiana Temperatury

    5min

    Plansza Lampy

    13min

    Ekran Zasłony

    5min

    Ekran Budzika

    7min

    Ekrany zapachów

    10min

    Ekran kamer

    Podgląd lekcji

    6min

  • Dodatki i Narzędzia

    32min

    Predefiniowane zasoby

    12min

    Gotowy prototyp

    7min

    Flinto lite

    5min

    Bonusowe rady

    8min

  • Zakończenie

    1min

    Do usłyszenia

    1min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Józef Woziwoda

23 sierpnia 2021

Marcin Białek

10 września 2022

Kurs Flinto

  • 43 lekcji wideo

  • 5h 37min materiału

  • Ostatnia rewizja 06.08.2017

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Flinto

  • 43 lekcji wideo

  • 5h 37min materiału

  • Ostatnia rewizja 06.08.2017

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych